Δευτέρα 26 Σεπτεμβρίου 2011

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ - ΑΕ ΜΑΡΤΙΟΥ 2 - 2

Σ` ένα ματς που η προ θύμισε κάτι από παλιά (στο 2ό μέρος!) άφησε 2πολύτιμους βαθμούς στα τεφαα κάνοντας δώρο στον κουτσό και την παρέα του 1 ολόκληρο βαθμό (θα μπορούσε να πάρει και το τρίποντο της νίκης στην η τελευταία φάση του αγώνα αλλά ευτυχώς σταθήκαμε τυχεροί!)

Στο κλασικό λοφάκι των τεφαα όλα ήταν έτοιμα από οπαδικής πλευράς (καπνογόνα,χαρτάκια κ.λ.)και οι 100+ οπαδοί (ξεπεράσαμε σίγουρα τους 100 νεκροζώντανους προς το τέλος του ματς)ήταν...πίτα από πολύ νωρίς!
Το ματς ξεκινάει με την προ να έχει για ακόμη μια φορά τις ευκαιρίες και την κατοχή της μπάλας και να χάνει τα άχαστα όπως συμβαίνει το τελευταίο καιρό η Μαρτίου όσες φορές προσπάθησε να σκοράρει(κυρίως προς το τέλος του ημιχρόνου) βρήκε απέναντι της ένα τείχος τον πορτιέρο της προ τον Χρηστάρα έτσι με το σκορ στο 0 - 0 πήγαμε στα αποδυτήρια οι παίχτες και οι οπαδοί στην ...Κατίνα για ανεφοδιασμό!!!

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε και το γκολ δεν άργησε να έρθει πριν καν συμπληρωθούν 10 λεπτά αγώνα και για την ακρίβεια στο 53` ο Τίμος άνοιξε το σκορ με κοντινή κεφαλιά στη συνέχεια ο Στέργιος είπε να φρεσκάρει την ομάδα βάζοντας τον πέλε στη θέση του Σαααακήηηη (η κερκίδα φώναζε Σάκη έλα στον λαό σου αλλά η επιθυμία της δεν εισακούστηκε!),φτάνοντας στα μέσα του ημιχρόνου η Μαρτίου κέρδισε φάουλ από αριστερά (όπως βλέπαμε εμείς από το λοφάκι)απευθείας εκτέλεση και το 1- 1 ήταν γεγονός,στη συνέχεια ακόμη μια αλλαγή για την προ στην θέση του Άκη ο Ρωμανός στην πρώτη εμφάνισή του μετά τον σοβαρό τραυματισμό του που τον άφησε 1χρόνο μακριά από τους αγωνιστικούς χώρους.

Φτάνοντας στο τελευταίο 10λεπτό του ματς η προ κερδίζει πέναλτι μετά από ανατροπή του ψηλού μες την μικρή περιοχή και ο Τίμος δεν δυσκολεύεται μέσα σε ξέφρενα πανηγύρια να διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα αλλά και της προ το πανηγύρι συνεχίζεται στην κερκίδα μέχρι τις καθυστερήσεις του ματς όταν με σουτ έξω από την περιοχή έρχεται η ισοφάριση και στην επόμενη φάση του ματς παραλίγο να φάμε κ άλλο γκολ και να τα βάζουμε με την τύχη αλλά ευτυχώς για μας δεν συνέβη κάτι τέτοιο!

Η προ φάνηκε βελτιωμένη σε σχέση με το ματς με το κολέγιο σούταρε αυτή την φορά το πρόβλημα εστιάζετε στην τελική προσπάθεια είχε σε πολύ καλή μέρα το υποβρύχιο που έπιασε τα άπιαστα (χωρίς αυτόν το σκορ θα ήταν σίγουρα μεγαλύτερο καθώς η άμυνα για ακόμα μια φορά απλά δεν υπήρχε!) επίσης ο Βασίλης έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι τρέχοντας πάνω κάτω σε όλο το μήκος και το πλάτος του γηπέδου όλη την ώρα ακούραστος.