Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΤΟΥΜΠΑΣ 1 - 0

ΕΝΑΣ ΓΥΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΙΚΗ!!!

Άλλη μια τσάμπα ήττα είναι γεγονός!!!
Κατάφερες μέχρι το 70` και με τον βλάκα τον ref να παίζει 70-30 έδρα να είσαι στο 0-0 και να έχεις κατοχή και φάσεις αλλά ένα λάθος ήταν αρκετό για να γίνει η στραβή και με αυτογκόλ του Νίκου να ανοίξει το σκορ...

To ματς ξεκίνησε με την προ να κάθεται καλά στον αγωνιστικό χώρο και να μην αφήνει την Πυλαία να κάνει φάσεις πράγμα περίεργο για αγώνα της προ σε χόρτο και μάλιστα Κυριακή πρωί!!
Όλα αυτά μέχρι το 35`που τραυματίστηκε ο Ήρα (όχι ο μπ-ηρα που έφαγε πάγκο)και μέχρι να κάνει ζέσταμα ο daffy πέρασαν 5-6λεπτά που η πυλαία μας έπαιζε στο μισό γήπεδο πράγμα που συνεχίστηκε και μετά την αλλαγή και μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο η Προ μπήκε δυνατά είχε τις ευκαιρίες για το γκολ αλλά δεν είχε μαζί της την τύχη και σε συνδυασμό με το επικίνδυνο παιχνίδι της πυλαίας και την ηλιθιότητα του ref που προτιμούσε να ασχολείται με την κερκίδα παρά με το ματς
(χαρακτηριστικό όταν από την κερκίδα άρχισε κάποιος να τον βρίζει έντονα είπε  "να δω την φάτσα σου,ποιος είσαι"ένω το παιχνίδι παίζονταν!)η είσοδος του pele στη θέση του χελιδόνη βοήθησε να ανέβει η Προ και να κάνει φάσεις για γκολ αλλά αυτή που ευτύχισε να σκοράρει ήταν η πυλαία όταν από λάθος από τα δεξιά η πυλαία πατάει περιοχή έξοδος του Χρήστου (που μέχρι εκείνη την στιγμή όσες φορές χρειάστηκε κατέβασε ρολά)σέντρα και με τον λαιμό ο Νίκος βάζει την μπάλα στην λάθος εστία!

Στη συνέχεια η πυλαία επιδόθηκε σε ένα μανιφέστο καθυστερήσεων και θεάτρου με αποτέλεσμα να εξαγριωθεί ο πυρήνας οπαδών της Προ "garcia" και να βρίζει τον παίχτη της πυλαίας που ήταν πεσμένος στη μεσαία γραμμή επί κάνα 3λεπτο(ο ref άφησε το ματς να παίζει αυτά τα λεπτά)και ενώ η προ έβγαινε με καλές προϋποθέσεις στην κόντρα,στο άκουσμα των βρισιών ο coach της πυλαίας εξαγριώθηκε και αυτός και άρχισε να βρίζει και αυτός με την σειρά του τον  "πυρήνα" με αποτέλεσμα μια μικρή διακοπή στο ματς καθώς και παίχτες της προ εξαγριώθηκαν για το βρισίδι προς την κερκίδα της Προ και κατευθύνθηκαν προς τον αντίπαλο πάγκο(υπάρχει βίντεο ελπίζω ο έχων το υλικό να το ανεβάσει).
Στη συνέχεια αναγκαστική αλλαγή ο τραυματισμένος κέρπας βγαίνει(κράμπες και στα 2πόδια!)και ο  Κάτσου μπαίνει και η προ τα παίζει όλα για όλα χωρίς ωστόσο μέχρι το τέλος να αλλάξει τίποτα αν εξαιρέσεις λίγο πριν το τέλος τον τραυματισμό του χόλο και πάλι (αλλά ευτυχώς όχι στην κλείδα όπως αρχικά φάνηκε αλλά μυικά κοντά.)με αποτέλεσμα να βγει και η προ να ολοκληρώσει το ματς με 10 παίχτες!