Κυριακή 6 Ιανουαρίου 2013

Προοδευτική Τούπας - Ατρόμητος Αγ.Παρασκευής 4 - 1

Στο εξ` αναβολής ματς (είχε αναβληθεί το δεύτερο μέρος λόγω της δυνατής βροχής και τις "λίμνες"που είχαν δημιουργηθεί στο γήπεδο)η προ με καινούργιο τεχνικό team παρουσιάστηκε σοβαρή και κατάφερε να τελειώσει ότι είχε αρχίσει πριν από 1,5 μήνα.

Για το ματς δεν έχουν να ειπωθούν και πολλά καθώς η προ δεν απειλήθηκε σχεδόν σε κανένα σημείο του αγώνα και σκόραρε στο 18` του δευτέρου ημιχρόνου με τον billy όταν μετά από κόρνερ η μπάλα περνάει απ όλους σουτ έξω από την περιοχή και γκολ!
5`λεπτά αργότερα πάλι από κόρνερ,ο Σάκης εκτελεί ο Ρωμανός πιάνει την κεφαλιά στην μικρή περιοχή βρίσκει στον αντίπαλο μπακ και το 4 - 1ήταν γεγονός!
Μετά η προ δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και όσες φορές χρειάστηκε η άμυνα δήλωσε παρών, χωρίς όμως να ενθουσιάσει με την απόδοση της!
...Και ξεκίνησε η νέα χρονιά με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!!!

Από πλευράς κερκίδας λίγοι και καλοί προοδευτικάριοι έδωσαν το παρών στις κερκίδες της Τριανδρίας, οικογενειακά πράγματα δηλαδή!!!