Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2011

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 1 - 1

Σ`ένα ματς απέναντι σε μια καλοδουλεμένη ομάδα(η οποία μάλλον πάει για άνοδο)η προ έδειξε τις δυνατότητες της και μέχρι που μπορεί να φτάσει...

Τα χελιδόνια προηγήθηκαν με γκολ απ τα αποδυτήρια και μάλιστα σε παρατραβηγμένο πέναλτι που έδωσε ο Άρχοντας" της αναμέτρησης...από κει και πέρα μέχρι να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος η προ πίεσε χωρίς κάτι το αξιόλογο.

Στο δεύτερο μέρος και μάλιστα πριν ολοκληρωθούν 10`λεπτά η προ κέρδισε πέναλτι και δεύτερη κίτρινη για χέρι μες την περιοχή παίχτη των πουλιών ο Τίμος δε δυσκολεύτηκε απ την άσπρη βούλα να ισοφαρίσει και να κάνει "το πρώτο έμμεσο hat trick" για παίχτη της προ για φέτος (ο Τίμος έφτασε τα 3γκολ στις 2πρώτες αγωνιστικές,τα 2 με πέναλτι!)

Στις επόμενες 2-3 φάσεις η προ πίεσε χωρίς να καταφέρει κάτι στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε και τα χελιδόνια είχαν την κατοχή της μπάλας(δεν φάνηκε καθόλου στον αγωνιστικό χώρο ότι παίζανε με παίχτη λιγότερο)χωρίς όμως να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία της προ (όσες φορές χρειάστηκε ο χρηστάρας δήλωσε παρόν!).Περίπου κάνα 10λεπτό πριν το τέλος ο Κάτσου έχασε τεράστια ευκαιρία όταν πέρασε και τον τερματοφύλακα και πλάσαρε από αριστερά και πολύ πλάγια αλλά η μπάλα δε του κάνε το χατίρι και έτσι έχασε την ευκαιρία να ανοίξει λογαριασμό για φέτος(χρωστάει τουλάχιστον καμιά 20αριά γκολ από πέρσι...!)και να γίνει ο ήρωας του ματς!
Ένα φάουλ πάνω στην γραμμή της περιοχής στις καθυστερήσεις του ματς (έδωσε και κάρτα στον ντάφυ για ένα φάουλ που είδε μόνο ο "Άρχοντας" της αναμέτρησης,αντίθετα πιο πριν δεν είδε αγκονιά που δόθηκε στον Δέμελη!)πέρασε άουτ
1-1 το τελικό αποτέλεσμα στο γήπεδο του αη Γιώργη που απ` ότι φαίνεται θα είναι και η νέα μας έδρα!!!

ΕΠΌΜΕΝΟ ΜΑΤΣ ΣΤΗ ΝΕΑ ΜΑΣ ΕΔΡΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ
9.10.2011 ΣΤΙΣ 16.30

Προοδευτική - Πήγασος

ΣΧΟΛΙΟ: βλέποντας την βαθμολογία και εξαιρώντας τις ομάδες της 7αρας (πολύ περίεργο μου φαίνεται για Β` να υπάρχουν τόσα καφενεία...)τον Αισχύλο που μάλλον αν κρίνω από τα αποτελέσματα καμία σχέση δεν έχει μ πέρσι και τον κουτσό που σίγουρα είμαστε καλύτερη ομάδα απ`αυτόν,δεν έχουμε και την καλύτερη θέση(προ-προ-προ-τελευταίοι... :p)Επίσης το πρόγραμμα δ μας ευνοεί(καθώς αν εξαιρέσουμε τον Πήγασο που μάλλον θα κάνουμε την πρώτη μας νίκη για φέτος άνετα! αλλά επειδή 3χρόνια τώρα τα μάτια μας έχουν δει πολλά ας κρατάμε μικρό καλάθι!!!)μετά παίζουμε εκτός με κεραυνό και Αλέκο που είναι 2ομάδες που πάνε για άνοδο (ειδικότερα στο ματς με τον Αλέκο αν η άμυνα μας δεν βελτιωθεί μάλλον θα φάμε καλά...).Αλλα, γεροί να `μάστε και ΠΡΟ ΕΙΣΑΙ !!!

Y.Γ.Παρότι θα `θελα να γράψω πολλά για τον διαιτητη και για το πως έπαιξε το ματς παρόλα αυτά ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ "AΡΧΟΝΤΑ" γιατί δεν αξίζει να σπαταλίσω τον χρόνο μου λέγοντας τα αυτονόητα.Απο κει και πέρα η προσωπική μου άποψη είναι οτι πρέπει κάποτε με κάποιον τρόπο να τελείωνουμε με κάτι τύπους σαν τον συγκεκριμένο γιατι δεν μπορώ να ανεχτώ άλλα χειρουργία σαν του pele σαν του Νέστορα...Ο billis σχεδόν απ την αρχή του ματς έπαιζε τραυματίας ο ψηλός βγήκε στο ημίχρονο και αυτός με τραυματισμό ε,πόσο να αντέξουμε ακόμα;